Ekonomi

THY’nin filosundaki uçak sayısı 400’e ulaştı

THY Yönetim Kurulu ve İcra Kurulu Başkanı Prof. Dr. Ahmet Bolat, şirketin filosundaki uçak sayısının 400’e ulaştığına ilişkin sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şu bilgileri paylaştı:

“Bu hafta itibari ile 400. uçağımız da filomuza katılmıştır. Boya işlemi Atatürk Havalimanı’ndaki THY Teknik tesislerimizde yapılacaktır. Tüm uçaklarımız gibi biz de kazasız uçuşlar, hayırlı ve bereketli uçuşlar diliyoruz. Planlamalarımız devam ediyor.” 4 Mart Cumartesi günü bu uçakla ilgili keyifli ve anlamlı bir düzenleme yapmak üzere.”

Bolat, 6 Şubat’ta Kahramanmaraş merkezli meydana gelen deprem nedeniyle 400’üncü uçağa özel isim vermek istediklerini kaydederek, “THY olarak bizim bir klasiğimiz, uçaklarımıza il ve ilçelerimizin isimlerini vermektir. Şimdiye kadar tüm illerimizin ve büyük ilçelerimizin isimlerini uçağımıza verdik.Sonra milletçe tek yürek olacağımızı, yaraları saracağımızı simgeleyen bir ilçe ismi olmasını istiyoruz. kısa sürede depremzedelere daha güçlü ve daha keyifli yeni yerleşim yerleri kazandırın.” sözlerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu