Haber

Pakistan ve Rusya bölgesel barış ve güvenlik durumunu görüştü

Pakistan Dışişleri Bakan Yardımcısı Hina Rabbani Har, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in Afganistan Özel Temsilcisi Zamir Kabulov ile bir araya geldi.

Pakistan Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, Bakan Yardımcısı Har, resmi ziyaret kapsamında ülkede bulunan Kabulov ile başkent İslamabad’da bir araya geldi.

Görüşmede bölgesel barış ve güvenlik durumu ele alındı.

Bakan Yardımcısı Har, barışçıl komşuluk ilişkilerinin Pakistan için stratejik bir zorunluluk olduğuna işaret ederek, Afganistan’ın konumu nedeniyle Orta ve Güney Asya arasında bir köprü görevi gördüğünü belirtti.

Har, Afganistan’ın bölgedeki bağlanabilirlik ve sosyoekonomik gelişme potansiyelinin tam olarak gerçekleştirilmesindeki değerine işaret etti.

Afgan halkıyla dayanışmayı vurgulayan Har, ülkedeki acil insani ihtiyaçların ele alınması ve Afganistan’ın kalkınmasına sürdürülebilir bir yol sağlanması için uluslararası topluma destek çağrısında bulundu.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in Afganistan Özel Temsilcisi Kabulov, Başbakan Şahbaz Şerif’in Afganistan Özel Temsilcisi Muhammed Sadık ile de bir araya geldi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu